Verankering betonvloer onderdoorgang Rijssen met HSP trekelementen
In Rijssen is in 2005 een fiets- en voetgangerstunnel onder het spoor gerealiseerd in de nabijheid van het bestaande station. De bouwkuip, door Voorbij Funderingstechniek met stalen damwanden gerealiseerd, kent een “droog” karakter. De constructievloer wordt uitgevoerd op een 5 cm dikke werkvloer, die direct op de ontgraving wordt aangebracht.
De verankering van de constructievloer tegen opdrijven wordt verzorgd door 110 stuks HSP trekelementen van 7 m1 lengte, geplaatst in een stramien van 3 x 3 m1. De trekelementen kennen een permanent gebruikskarakter met representatieve belastingen tot 104 kN/element.
Het project is in twee fasen uitgevoerd, met een tussenliggende periode van circa 3 maanden. De oplossing met HSP vormde een betrouwbaar en financieel aantrekkelijk alternatief.
Het HSP trekelement is een variant op de standaard hoge snelheids paal (HSP). Het verankerde vloerconcept is ontwikkeld in samenwerking met TBI Infra – Haverkort Voormolen.
Projectgegevens
| Vloerbelasting: | 36 – 104 kN / element (representatief) |
| Ontwerpnorm: | CUR 2001-4 , NEN 6740 |
| Voton HSP: | 110 x ř204 mm, lengte 7 m1 totaal 770 m1 - H.o.h. afstand : 3 x 3 m1 |
De trekelementen zijn gedimensioneerd met behulp van CUR 2001-4 “Ontwerpregels voor trekelementen” en NEN 6740 Geotechniek – “basiseisen en belastingen” en het rekenprogramma MFoundation. Op het werk zijn geschiktheidbeproevingen (alfa-t – factor) uitgevoerd, volgens NEN-EN 1537. De ankerstaven zijn uitgevoerd met een dubbele corrosiebescherming en voorzien van een stalen plaat ter verankering in de vloerconstructie.
Download hier meer informatie over het HSP verankerde vloerconcept (pdf).
Rijssen
OpdrachtgeverTBI beton- en waterbouw Haverkort
ConstructeurCrux Engineering - Movares
HoofdaannemerCombinatie TBI beton- en waterbouw Haverkort – van Gelder
Uitvoeringsperiodemrt 2005 - juli 2005
WerkzaamhedenVoton HSP trekelement





